WEB SİTE - İNTERNET SİTESİ

LİMON TEKNOLOJİ

WEB SİTE İNTERNET SİTESİ

Bu yazımızın konusu; WEB SİTE & İNTERNET SİTESİ olup ihtiyacınız olan tüm içeriğe sahip olacaksınız.

Günümüzde her türlü kurumun, en büyük ihtiyaçlarından olan Web Site & İnternet Sitesi için yaptığınız araştırmalarda fizibilite çalışması yapılmadan hareket edilerek dizayn edilen İnternet siteleri ne yazık ki hem maddi olarak yük getirmekte hem de günümüz ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için fayda sağlayamamaktadır.

Ayrıca, İnternet sitesi ihtiyaçlarınızı karşılaması için yeterli donanıma ve tecrübeye sahip olmayan kişi ya da kurumlara bırakırsanız her türlü mağduriyete uğramamanız içten bile değildir, örneğin her kurumun ya da farklı sektörlerin kendine has ihtiyaçları bulunmaktadır, bunları tam olarak karşılayabilmesi için doğru platform ve kodlama dili seçilmesi çok büyük önem teşkil etmektedir.

E TİCARET SİTESİ

Bir e-ticaret sitesi, insanların doğrudan ürün satın alabileceği bir web sitesidir. Muhtemelen daha önce bir dizi e-ticaret web sitesi kullandınız, çoğu büyük marka ve daha küçük olanların bir e- ticaret sitesi var. Bir alışveriş sepeti ve satın alma işlemi yapmak için kredi kartı bilgileri sağlamanın bir yolunu içeren herhangi bir web sitesi bu kategoriye girer.

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturuyorsanız ve ürünlerinizi site üzerinden satmayı planlıyorsanız, bu, oluşturmanız gereken web sitesi türüdür. Bir e-ticaret web sitesi oluştururken, e-ticaret yazılımına yatırım yapmak ve müşterilerinizin güvenli bir şekilde ödeme yapabilmelerini sağlamak için SSL sertifikanızı almak gibi eklemeniz gereken bazı özel adımlar vardır. Ayrıca web tasarımınızın ve kopyanızın sitenin ana hedefi göz önünde bulundurularak hazırlandığından emin olmak istersiniz. Ülkemizde e- ticaret için bir dizi yönetmelik bulunmakta olup detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

İŞLETME & KURUM WEB SİTESİ

Bir iş web sitesi belirli iş temsil için ayrılmış herhangi sitesidir. İşletme (aynı logo ve konumlandırma) gibi markalı olmalı ve işletmenin sunduğu ürün ve / veya hizmet türlerini bildirmelidir.

Şimdiye kadar, her işletmenin bir web sitesi olmalı. Bu yaygın bir beklenti. Karşılaştığınız her potansiyel müşteri, işletmenizi Google’da daha fazla bilgi aramak için bir web sitesi bulacağını varsayar. Ve eğer yapmazlarsa, bu işin daha az profesyonel veya meşru görünmesini sağlar.

E-ticaret web siteleri ticari web siteleridir, ancak doğrudan bir şey satmayan ticari web sitelerine sahip olmak, ancak ziyaretçileri daha fazla bilgi (potansiyel müşteri oluşturma web sitesi) için iletişime geçmeye teşvik eder veya müşteri kazanmak sizi ilgilendiriyor.

 

EĞLENCE WEB SİTESİ

 

İnternet tarama alışkanlıklarınızı düşünüyorsanız, muhtemelen sadece eğlence amaçlı ziyaret ettiğiniz birkaç web sitesini düşünebilirsiniz. Mesela mizah web siteleri, oyun web siteleri, hobi ve blog gibi eğlenceli veya ilginç içeriğe sahip web siteleri olabilir.

Bu web sitelerinin çoğu, genellikle belirli ürün veya hizmetleri satmak yerine sayfada gösterilen reklamlar aracılığıyla iş ve e-ticaret web siteleri gibi para kazanmayı amaçlamaktadır.

Bir eğlence web sitesi başlatmak istiyorsanız, alabileceğiniz biçimler için birçok seçeneğiniz vardır. Komik veya bilgilendirici videolar hazırlayabilir, eğlenceli blog gönderileri yazabilir, çizgi roman çizebilir veya eğlenceli testler oluşturabilirsiniz.

Orada çok fazla eğlence sitesi olduğundan, biraz zaman ayırmayı ve sizinle bağlantı kuran bir kitle bulmak için çalışmalısınız (ve nihai hedefiniz buysa para kazanmaya başlamak için daha fazla zaman ve çalışın), ancak İnsanların eğlenceli bulacağını düşündüğünüz içerik oluşturmak için fikirleriniz var, bir eğlence sitesi bu içeriği dünyaya yaymanın en iyi yollarından biridir.

 

PORTFÖY WEB SİTESİ

Portföy web siteleri, geçmiş çalışma örneklerini göstermeye adanmış sitelerdir. Potansiyel müşterilere sağladıkları işin kalitesini göstermek isteyen hizmet sağlayıcılar, geçmişte yaptıkları işin en iyi örneklerinden bazılarını toplamak için bir portföy web sitesi kullanabilir. Bu web sitesi türü, bir iş web sitesinden daha basittir ve belirli bir göreve daha fazla odaklanır: iş örnekleri toplama ve sunmada başarı dinamiği oluşturmaktadır, Bir mimar, bir ressam, ya da mucit, sınır sizsiniz.

Bu tür bir web sitesi, gösterilen becerilere dayalı olarak işe alınan ve benzer bir odağa hizmet eden bir işletme web sitesine daha verimli bir alternatif olabilecek yaratıcı profesyoneller ve serbest çalışanlar için en yaygın olanıdır.

 

MEDYA WEB SİTESİ

Medya web siteleri haber hikayeleri veya diğer raporları toplar. Burada eğlence web siteleriyle bazı örtüşmeler var, ancak medya web sitelerinin yalnızca eğlence amaçlı içeriğe ek olarak veya bunun yerine raporlanan parçaları içermesi daha olasıdır.

Medya web siteleri genellikle sitede gösterilen reklamlar, abonelik modelleri veya bu ikisinin bir kombinasyonu yoluyla para kazanır.

 

BROŞÜR & MİKRO WEB SİTE

Broşür web siteleri, iş web sitelerinin basitleştirilmiş bir şeklidir. Çevrimiçi bir varlığa ihtiyaç duyduklarını bilen, ancak çok fazla yatırım yapmak istemeyen işletmeler için (belki de işletmenizin çoğunu diğer kaynaklardan almaya devam edeceğinizden eminsiniz), sadece bir yaptıklarınızın temellerini veren ve iletişim bilgileri sağlayan birkaç sayfa sizin için yeterli olabilir.

Sosyal medya gibi ortamlarda sürekli paylaşım içinde aktif olarak kullanılmakta olup mikro web site olarak ta adlandırılmaktadır.

MİKRO WEB SİTE

İnternet, insanların ihtiyaç duydukları her ürün ve hizmeti nasıl araştırdıklarını ve bulduklarının büyük bir parçası olduğuna göre, çoğu işletme daha rekabetçi bir şeye ihtiyaçları olduğunu kabul ediyor.

Bir işletmeniz varsa ve web sitenizin yeni iş getiren bir pazarlama aracı olması gerekmediğini biliyorsanız, sadece çevrimiçi bir kartvizit gibi bir şeye ihtiyacınız vardır, o zaman bir broşür web sitesi hile yapabilir.

 

KAR AMACI GÜTMEYEN WEB SİTE

İşletmelerin çevrimiçi varlıkları için web sitelerine ihtiyaç duydukları gibi, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar da bunu yapar. Kâr amacı gütmeyen bir web sitesi, birçok potansiyel bağışçının bağış yapmasının en kolay yoludur ve birçok insanın kar amacı gütmeyen kuruluş hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onu desteklemek isteyip istemediklerini belirlemek için ilk sırada yer alır.

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş başlattıysanız veya düşünüyorsanız, meşruiyetinizi kanıtlamak ve daha fazla insana ulaşmak için kuruluşunuz için bir web sitesi oluşturmak çok önemli bir adımdır. Kuruluşunuzun ele aldığı projeleri tanıtmak, takipçileri harekete geçmeye teşvik etmek ve bağış kabul etmek için kullanabilirsiniz.

DERNEK WEB SİTESİ | VAKIF WEB SİTESİ | KULUP WEB SİTESİ

EĞİTİM & OKUL WEB SİTESİ

Eğitim kurumlarının web siteleri ve çevrimiçi kurslar sunanlar eğitim web siteleri kategorisine girmektedir. Bu web sitelerinin temel amacı, ziyaretçilere eğitim materyali sağlamak veya onlara bir eğitim kurumu hakkında bilgi sağlamaktır.

Bazı eğitim web sitelerinde eğlence ve medya web siteleri gibi reklamlar bulunur. Bazıları satın almak için abonelik modelleri veya eğitim ürünleri sunar. Ve bazıları mevcut bir kurumun çevrimiçi varlığı olarak hizmet eder.

 

KURS & EĞİTİCİ İÇERİK WEB SİTESİ

Bu tür web siteleri, iş ve e-ticaret web siteleriyle biraz örtüşüyor, ancak benzersiz bir çevrimiçi işletme türünü temsil ediyorlar. Infopreneurs bilgi ürünleri yaratır ve satar. Bu kurslar, öğreticiler, videolar veya e-kitaplar şeklinde olabilir.

Ne olursa olsun, infopreneurs bir bilgi markası oluşturmak için zor iş yapmak için web sitesine ihtiyaç – ziyaretçilerin eğitim ürünlerini satın almaya değer yapmak için yeterli bildikleri ikna – ve bu ürünleri satma çalışmaları.

Bilgi ürünlerini güvenli bir şekilde satmak için, bir e-ticaret web sitesinin SSL sertifikası ve satıcı hesabı da dahil olmak üzere aynı araçlardan bazılarına ihtiyaçları olacaktır. Çok fazla bilgi ürününe sahip olanlar, ziyaretçilerin ilgilendiklerini seçmelerini ve satın almalarını kolaylaştırmak için e-ticaret yazılımına da yatırım yapmalıdır.

Infopreneurs, normalde ücret aldıkları değerli ücretsiz içerik ve premium içeriğin bir karışımını oluşturur. Infopreneur’un web sitesi, her iki şey için de merkezi bir konum görevi görmektedir – insanları siteye çekmek için bir pazarlama aracı olarak hizmet veren ücretsiz içerik ve kârlarını açıklayan ücretli ürünler. Bu nedenle, bu tür bir iş modeli için iyi bir web sitesi oluşturmak çok önemlidir.

 

KİŞİSEL WEB SİTESİ

Tüm web siteleri bir şekilde para kazanmak için mevcut değildir. Birçok kişi, kendi düşüncelerini dünyaya yaymak için kişisel web siteleri oluştururken değerli buluyor. Bu kategori, kişilerin dünyayla paylaştığı kişisel blogları, anıları ve fotoğraf günlüklerini içerir.

Bazen bu web siteleri, yeterince popüler hale gelirse ve onları başlatan kişi bu değişimi yapmak istiyorsa para kazandıran bir şeye dönüşebilir, ancak öncelikle duygularınızı, içgörülerinizi ve sanatınızı, arkadaşlarınızla ve yabancılarınızla paylaşmanın bir yolu olarak var olurlar.

 

WEB PORTALI

Web portalları genellikle bir işletme, kuruluş veya kurumda dahili amaçlar için tasarlanmış web siteleridir. İlgili tüm bilgileri görmesi gereken kişiler için erişilebilir hale getirmek için farklı kaynaklardan farklı formatlarda bilgi toplarlar. Genellikle, erişilebilir olan bilgilerin özel ihtiyaçları için en yararlı olmasını sağlayan farklı kullanıcılar için bir giriş ve kişiselleştirilmiş görünümler içerir.

Web portalları genellikle bu listede açıklanan diğer web sitelerinin çoğundan daha karmaşık programlama ve tasarım içerecektir, bu nedenle yetenekli ve deneyimli web programcılarının dikkate alması en mantıklısıdır.

 

TOPLULUK FORUMU

Çoğu insan, oradaki en ünlü örnek olan wikilere aşinadır: Wikipedia. Ancak wiki’ler hayal edebileceğiniz hemen hemen her konuda oluşturulabilir. Wiki, çeşitli kullanıcıların içerik üzerinde işbirliği yapabildikleri ve hepsinin uygun gördükleri değişiklikleri yapabilecekleri bir web sitesidir. Hayran toplulukları, iş kaynakları ve değerli bilgi kaynakları toplamak için wikiler var.

WİKİPADİA

WEB SİTE MİMARİ & İNTERNET SİTESİ TASARIMI

Web Sitesi Oluşturmak İçin Neden En Çok  WordPress Kullanıyor?

Web sitesi oluşturucuların aksine, tamamen ücretsizdir.

wordpress


wordpress

WordPress şimdiye kadar birlikte çalıştığımız en kolay platform, ancak herkese uyacak kadar esnek – küçük işletme web siteleri, çevrimiçi mağazalar, daha büyük kuruluşlar ve benzeri…

Ama daha önemlisi:

Web Site & İnternet Sitesi; WordPress vs. HTML ve CSS: HTML’yi sıfırdan öğrenmek, CSS ve PHP’nin yanı sıra 6 aydan fazla sürebilir. Temel bir HTML bilgisine sahip olmak, işleri daha hızlı bir şekilde ölçmenize yardımcı olabilir, ancak bir veya iki gün içinde bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, HTML öğrenmek uygun bir seçenek değildir.
WordPress ve Web Sitesi Oluşturucuları: Web sitesi oluşturucuları pahalıdır ve genellikle çok sınırlıdır. Tek sayfalık web siteleri için iyidir, ancak daha fazlası değildir.
WordPress ve Joomla / Drupal: WordPress çok kullanıcı dostudur.
Daha fazla ayrıntı istiyorsanız, WordPress, Joomla ve Drupal’ın kapsamlı bir karşılaştırmasını hazırladık.

Herhangi bir nedenle sitenizi WordPress ile oluşturmak istemiyorsanız, Drupal, Joomla ve HTML5 kılavuzlarıma da göz atın. Hepsi kullanımı ÜCRETSİZDİR.

Ancak yeni başlayanlar için WordPress’e bağlı kalmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Not; Platformunuzu hemen seçmeyin. Çoğu web barındırma hizmeti, WordPress, Joomla ve Drupal için tek tıklamayla kurulumlar sunar. Daha sonra karar verebilirsiniz ve hiçbir şey indirmenize / yüklemenize gerek yoktur.

RESPONSİVE & MOBİL UYUMLU WEB SİTESİ

İnternet Sitesi dikkat edilmesi gerekenler;

Mobil Uyumlu, Duyarlı (Responsive) Tasarım Websitesi

Dünya çapında mobil cihazlardan internete erişen bireylerin sayısı 5 milyarı aşmış durumda. Günümüzde web aramalarının yüzde 60-70 oranında mobil cihazlar üzerinden yapıldığı düşünülürse, web sitelerinin mobil tasarımı ve optimizasyonu da gözden kaçırılmamalıdır. Ayrıca site hızı hem arama motorları hem de kullanıcı deneyimi açısından üzerinde durulan bir diğer konu olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar site hızı düşük olan web sitelerinde vakit geçirmekten hoşlanmıyor, arama motorları ise hızın düşük olduğu web sitelerini geri plana atıyor.

Sanal dünyaya uyum sürecinde, şirketiniz için de hızla yükselen mobil kullanım eğrisine yönelik stratejiler geliştirmeniz gereklidir. Mobil kullanıcı kitlesinin yaş aralığı, bireylerin mobil cihazlarını kullanarak internette geçirdiği süre gibi veriler dikkate alındığında sizler de dijital pazarda yerinizi almak istiyorsanız web sitenizi mobil uyumlu hale getirmeniz gerektiği konusunu dikkate almalısınız.

 

WEB SİTE / İNTERNET SİTESİ TASARIMINDA – SEO & TRAFİK

Web Site & İnternet Sitesi

​Web sitesine konulacak resimler için resim yükleme alanına bir alt etiket alanı oluşturulması SEO çalışmaları için oldukça kritik bir nokta. Bu sayede web sitenize eklediğiniz jpeg formatlı görseller üzerinden trafik çekebilirsiniz. Web site & İnternet sitesi Bunun dışında resim optimazasyonlarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Bu işlemi web sitenizi kodlarken thump alanları üzerinden ya da site kurulumu tamamlandıktan sonra manuel olarak yapabilirsiniz.

WEB SİTE & İNTERNET SİTESİ

İnternet sitenizin içeriklerinin ya da ürünlerinin tümü ile seo çalışması bir bütün olarak yapılması her zaman fayda sağlayacak ve ziyaretçi trafiğinizi maksimuma taşıyacaktır.

 

SEO Uyumlu Web Sitesinin Özellikleri

  1. Web sitenizin tüm sayfaları için özgün ve açıklayıcı META etiketleri oluşturun
  2. İçeriğiniz Özgün ve Kaliteli Olsun
  3. Web Siteniz Hızlı Açılmalı

Web Site & İnternet Sitesi hakkındaki yazımızın sonuna geldik, örnek wordpress temalarımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

WEB SİTESİNDE ÖNCELİK ÖZGÜN İÇERİK

İnternet sitenize özelinde estetik ara yüzünü destekleyecek içerikleri belirli sıklıklarla hazırlamalı ve sitenize girmelisiniz. Ancak bu noktada üzerinde titizlikle durmanız gereken bir konu bulunuyor. Web siteniz özelindeki tüm içerikler özgün ve yazım kurallarına uygun olmalıdır. Taklitlerin hem arama motorları hem de kullanıcı deneyimi açısından web sitenize zarar vereceği unutulmamalıdır. Mutlaka düzenli ve kendinize ait içerikler hazırlamalısınız.

 

İNTERNET SİTESİ İÇİN ALAN ADI SEÇİMİ

Eğer yeni bir İnternet sitesi kurulacak ise alan adınız için doğru seçimi yapmanız çok önemlidir.

internet-sitesi-icin-dikkat-edilmesi-gerekenler

internet-sitesi-icin-dikkat-edilmesi-gerekenler

Web siteniz için domain sçimi yaparken (Yazımı kolay, kısa, Anahtar kelime içeren, Sayı veya tire işaretleri kullanmayan, Hafızada kalacak isimler seçmeye çalışın) arama motorlarının önem vereceği kelimeleri seçmeye özen gösterin. Doğru uzantılı, anahtar kelimenizi içeren ve akılda kalıcı bir alan adı ile SEO çalışmalarınızı güçlendirebilirsiniz.

Alan adı sorgulamak için buraya tıklayarak başlayabilirsiniz

Profesyonel web tasarım çözümlerinde uzman Limon Teknoloji ekibine güvenebilirsiniz!

Profesyonel web tasarımı alanında sizlere nasıl destek olabileceğimiz hakkında daha çok bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sizi ziyaret edebilir ya da sizi ofisimizde ağırlayarak yüksek verimli bir çalışmayı birlikte yürütebiliriz.

whatsapp
Sizin İçin Buradayım Lütfen İstediğinizi Sorun