İNTERNET SİTESİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Limon Teknoloji Web Dizayn

Günümüzde her türlü kurumun, en büyük ihtiyaçlarından olan İnternet Sitesi için yaptığınız araştırmalarda fizibilite çalışması yapılmadan hareket edilerek dizayn edilen İnternet siteleri ne yazık ki hem maddi olarak yük getirmekte hem de günümüz ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için fayda sağlayamamaktadır.

Ayrıca, İnternet sitesi ihtiyaçlarınızı karşılaması için yeterli donanıma ve tecrübeye sahip olmayan kişi ya da kurumlara bırakırsanız her türlü mağduriyete uğramamanız içten bile değildir, örneğin her kurumun ya da farklı sektörlerin kendine has ihtiyaçları bulunmaktadır, bunları tam olarak karşılayabilmesi için doğru platform ve kodlama dili seçilmesi çok büyük önem teşkil etmektedir.

İNTERNET SİTESİ FİYAT

İnternet Sitesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler; Fiyat

İnternet site fiyatını size direkt olarak bir iki sorarak verebiliyorlarsa temkinli olmanızda fayda vardır, çünkü ihtiyaçlar farklı olup birçok CMS dediğimiz sistem olup bunların her birinin farklı ihtiyaçlara yönelik avantaj ve dez avantajları mevcuttur.

Sıfırdan kodlama ile İnternet sitesi sahip olacağınızı ve size özel tasarım yapılacağı söyleniyorsa yapmanız gerekenler, kodlama dilini öğrenmek ve o kodlama dili ile farklı adreslerden bilgi ve fiyat almanız, aynı zamanda hangi programla tasarımın gerçekleştirileceği hususunu da öğrenerek tekrar piyasa fiyatını araştırmalısınız.

İNTERNET SİTESİ BÜTÇE

İnternet Sitesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler; Bütçe

Her bütçeye uygun İnternet sitesi için, CMS dediğimiz platformlardan birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz bu sistemlerin az dez avantaj ve birçok avantajı mevcuttur; tecrübeli bir adresle iletişime geçtiğinizde size uygun bir platform mutlaka önerebilecektir ya da size CMS kullandığını söylemeden sizden yüksek fiyat isteyebilecek kişi ya da kurumlara bulunmaktadır, bu yüzden temasta bulunduğunuz adresten bütün bilgileri temin ettiğinizden emin olmalısınız. Bu sistemlerde tema yani şablon mantığı kullanılmaktadır, ücretli ya da ücretsiz yüzlerce tema bulabilirsiniz, ücretli temalar güvenliğiniz için çok önemlidir ancak bunlarında şifrelemesi çözülerek elde edilen crack’li (yasal olmayan) kullanmaktan kaçınmalısınız. Özel ihtiyaçlara yönelik geliştirilmiş yüzlerce eklenti ile her türlü ihtiyaçların karşılanması mümkün olmaktadır, yalnız bunlarında ücret söz konusu olduğunu unutmayın lütfen.

İNTERNET SİTESİ & GRAFİK TASARIMI

İnternet Sitesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler; Grafik Tasarımı

İnternet sitesi için grafik tasarımı, düşük boyutlu ve yüksek çözünürlük’lü resimler oluşturmak, bu resimleri istenilen özelliklere getirmek ve İnternet sitenizdeki renk tercihlerinize göre uyumlu hale getirmek ve daha birçok püf noktası bulunan bütün bu işlemler için profesyonel bir tasarımcıya ihtiyacınız olmakta olduğunu unutmayınız.

İNTERNET SİTESİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

İnternet sitesi için, web tasarımda çok önemli ve mutlaka uyulması gereken birçok unsur bulunmaktadır.

Web siteniz dijital dünyadaki kimliğiniz ve vitrininiz olduğu için, müşterileriniz sizinle ilgili ilk izlenimlerini sitenize bakarak oluşturuyorlar. Kullanıcı dostu olmayan ve demode görünümlü web siteleri işletmeniz hakkında kötü bir izlenim oluşmasına sebep olabilir. Tabii konu İnternet sitesi tasarımı olunca sadece görünümden de bahsetmiyoruz. Web siteleri için tasarım yapılırken, arama motoru algoritmalarının istekleri de göz ardı edilmemeli. Günümüzde web sitelerinin estetik ara yüzleri ve tasarımlarının oldukça önemli ve etkili olduğu aşikar. Ancak sadece bu iki unsur sizleri tek başına başarıya ulaştırmada yetersiz kalıyor. Web sitelerinin tasarımı kadar arka planda yer alan teknik çalışmalar da önem taşıyor. İşte web sitesi tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsediyoruz.

AÇIK VE ANLAŞILIR BİR TASARIM

İnternet sitesi için dikkat edilmesi gerekenlerin başında eb site tasarımı ve SEO ilişkisini doğru bir şekilde oluşturmanız için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sitenin açık ve anlaşılır bir şekilde tasarlanmasıdır. Ana sayfada yer alan metinler ve bilgiler; sitenin temel amacına uygun olmalı, detaylı bir biçimde alt sayfalara gönderilmelidir. Çok sayıda alt sayfanın oluşturulmasının SEO çalışmalarına zarar vereceğini de unutmamak gerekiyor. Bunun yanı sıra web sitesi URL yapısının kısa olması ve içerisinde özel karakterlerin yer almaması da arama motorları için önem arz ediyor.

RESPONSİVE & MOBİL UYUMLU TASARIM

İnternet Sitesi dikkat edilmesi gerekenler;

Mobil Uyumlu, Duyarlı (Responsive) Tasarım Websitesi

Dünya çapında mobil cihazlardan internete erişen bireylerin sayısı 5 milyarı aşmış durumda. Günümüzde web aramalarının yüzde 60-70 oranında mobil cihazlar üzerinden yapıldığı düşünülürse, web sitelerinin mobil tasarımı ve optimizasyonu da gözden kaçırılmamalıdır. Ayrıca site hızı hem arama motorları hem de kullanıcı deneyimi açısından üzerinde durulan bir diğer konu olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar site hızı düşük olan web sitelerinde vakit geçirmekten hoşlanmıyor, arama motorları ise hızın düşük olduğu web sitelerini geri plana atıyor.

Sanal dünyaya uyum sürecinde, şirketiniz için de hızla yükselen mobil kullanım eğrisine yönelik stratejiler geliştirmeniz gereklidir. Mobil kullanıcı kitlesinin yaş aralığı, bireylerin mobil cihazlarını kullanarak internette geçirdiği süre gibi veriler dikkate alındığında sizler de dijital pazarda yerinizi almak istiyorsanız web sitenizi mobil uyumlu hale getirmeniz gerektiği konusunu dikkate almalısınız.

 

SEO & TRAFİK

İnternet Sitesi dikkat edilmesi gerekenler;

SEO & TASARIM

​Web sitesine konulacak resimler için resim yükleme alanına bir alt etiket alanı oluşturulması SEO çalışmaları için oldukça kritik bir nokta. Bu sayede web sitenize eklediğiniz jpeg formatlı görseller üzerinden trafik çekebilirsiniz. Bunun dışında resim optimazasyonlarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Bu işlemi web sitenizi kodlarken thump alanları üzerinden ya da site kurulumu tamamlandıktan sonra manuel olarak yapabilirsiniz.

İnternet sitenizin içeriklerinin ya da ürünlerinin tümü ile seo çalışması bir bütün olarak yapılması her zaman fayda sağlayacak ve ziyaretçi trafiğinizi maksimuma taşıyacaktır.

 

SEO Uyumlu Web Sitesinin Özellikleri

  1. Web sitenizin tüm sayfaları için özgün ve açıklayıcı META etiketleri oluşturun
  2. İçeriğiniz Özgün ve Kaliteli Olsun
  3. Web Siteniz Hızlı Açılmalı
ÖZGÜN İÇERİK

İnternet sitenize özelinde estetik ara yüzünü destekleyecek içerikleri belirli sıklıklarla hazırlamalı ve sitenize girmelisiniz. Ancak bu noktada üzerinde titizlikle durmanız gereken bir konu bulunuyor. Web siteniz özelindeki tüm içerikler özgün ve yazım kurallarına uygun olmalıdır. Taklitlerin hem arama motorları hem de kullanıcı deneyimi açısından web sitenize zarar vereceği unutulmamalıdır. Mutlaka düzenli ve kendinize ait içerikler hazırlamalısınız.

ALAN ADI SEÇİMİ

Eğer yeni bir İnternet sitesi kurulacak ise alan adınız için doğru seçimi yapmanız çok önemlidir.

internet-sitesi-icin-dikkat-edilmesi-gerekenler

internet-sitesi-icin-dikkat-edilmesi-gerekenler

Web siteniz için domain sçimi yaparken (Yazımı kolay, kısa, Anahtar kelime içeren, Sayı veya tire işaretleri kullanmayan, Hafızada kalacak isimler seçmeye çalışın) arama motorlarının önem vereceği kelimeleri seçmeye özen gösterin. Doğru uzantılı, anahtar kelimenizi içeren ve akılda kalıcı bir alan adı ile SEO çalışmalarınızı güçlendirebilirsiniz.

Alan adı sorgulamak için buraya tıklayarak başlayabilirsiniz.

Profesyonel web tasarım çözümlerinde uzman Limon Teknoloji ekibine güvenebilirsiniz!

Profesyonel web tasarımı alanında sizlere nasıl destek olabileceğimiz hakkında daha çok bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sizi ziyaret edebilir ya da sizi ofisimizde ağırlayarak yüksek verimli bir çalışmayı birlikte yürütebiliriz.

whatsapp
Sizin İçin Buradayım Lütfen İstediğinizi Sorun