Web Dizayn

Limon Teknoloji Web Dizayn

Web dizayn, bir İnternet sitesi için planlanan, ihtiyaca yönelik seçimlerin ve araştırmaların sonucunda; her açıdan değerlendirilmektedir. Görsel ve yazılımsal birlikteliğin tam olarak bütün unsurlarının bir araya webmaster aracılığı ile getirilerek yayın hayatına başladığı, gereken güncelleme, yenileme ve editörlük işlemlerinin düzenli olarak sağlandığı bir vitrin olarak düşünülebilir. Bu yazımızda sizlere “WEB DİZAYN NEDİR ?” konusunu anlatıyor olacağız.

WEB DİZAYN

Web dizayn için hali hazırda birçok kodlama dili ve çeşitli platformlar mevcuttur. Ancak çoğu zaman hazır platformlar web dizaynı kısıtlı hale getirse de birçok avantaja sahiptirler.

Web dizayn için milyonlarca webmaster bu hazır platformları kullanmakta aynı zamanda çoğu kısmı açık kaynak kod değimiz ve sayısını bilemediğimiz kadar geliştirici tarafından sürekli olarak geliştirilerek güncellenmesi sağlanır.

Cms olarak nitelendirilen platformların en fazla tercih edileni wordpress tir. WordPress mantığında çalışan birçok platform tasarım ajansları tarafından, açıkkaynaklı olduklarından ötürü kolayca parçalanarak kendilerine ait bir sistemmiş gibi pazarlanmaktadır.

Birçok firma wordpress in düzenlenebilirliğinden ve tasarım konusundaki esnekliğinden bi haber birazönce bahsettiğimiz ajansların ağına düşmektedirler. Bu sayede ajans firmalar hizmet verdikleri firmaları ömür boyu kendilerine mahkum etmektedirler.

LİMONTEKNOLOJİ & WEB DİZAYN

Limon Teknoloji Web Dizayn ile web dizayn için görüşerek hayalinizdeki İnternet projelerini hayata geçirebilirsiniz, en az maliyet, en doğru platform ve en düşük işçilik bizimle mümkündür. Ayrıca siz istemediğiniz sürece referanslarımız da yer almayabilir gerekli olabilecek gizlilik hükümlerine sadık kalmamızı isteyebilirsiniz.

Web dizayn konusunda müşterilerimizin isteklerine tamamiyle cevap veriyoruz, tasarımı tüm yönleri ile ele alıp müşterilerimize en uygun platformu sunarak maliyeti kabül edilebilir düzeyde tutuyoruz.

WEB DİZAYN NEDİR ?

Web dizayn, bir İnternet sitesi için her şey yerinde, bütün planlar ve maliyetler, gözden geçirilip artık iş tasarıma geldiğinde;

En yeni trendler sizin için önerilmektedir, ayrıca bütün tasarımlarımızı mobil uyumlu, her ekran boyutunda harika görünen Responsive yapı ile inşa ediyoruz.

Web dizayn hizmeti bizim için bir mağaza vitrininden bile daha iyi olmalı.

Web dizayn söz konusu olduğunda; her şey yerli yerinde, mükemmel bir görünümde, uyumlu renk paletleriyle göz yormayan sade bir çizgiye en önemlisi de aktif yönetilebilen bir yapıya sahip olmalıdır.

 

WEB DİZAYN İÇİN HANGİ PLATFORM SEÇİLMELİDİR ?

 

Platform seçimi ya da kodlama dili seçimi sizlerin ihtiyaçları göz önüne alınarak belirlenir.

Sizlere bilgilendirme yapılarak neden ne niçin gibi sorularınız yanıtlanmış olur,  böylelikle en ideal web dizayn için en uygun fiyata başarı ile ulaşmış olursunuz.

web-dizayn

web-dizayn

Web dizayn, bir İnternet sitesinin tasarımı, yazılımı, özellik ve fonksiyonel olarak dinamik ya da statik olması; amacına göre değişiklik gösterir.

Farklı kodlama dilleri kullanılarak işlevsel hale getirilmesi, dizaynının gerçekleşmesi ve testlerinin yapılarak yayın hayatına geçirilmesini web dizayn olarak tanımlamış sayılabiliriz.

 

 

Web dizayn nedir sorusunu yukarıda kısaca açıklamış bulunmaktayız ancak web dizayn çok geniş bir konudur.

Sürekli teknolojinin gelişmesi ve yeni kodlama dillerinin ortaya çıkması yeni ihtiyaçların artması ve daha çok talepten ötürü sürekli gelişmektedir.

 

 

 

WEB DİZAYN VE UNSURLARI

 

“Web Dizayn unsurları”nın bir web dizayn için olmazsa olmazları gibi düşünülebilir. Bir web siteniz var ancak belirgin bir omurgası yokmu?

Bütün ziyaretçileriniz yollarını kaybediyor karmaşık sayfa yapıları olumsuz tepkilere hatta ziyaretçilerinizin aradığını bulamadan sitenizi terletmesine kadar varabiliyor.

Limon Teknoloji Web Dizayn ile hiçbir şey problem olmaz! Sadelik, Şıklık, Çekicilik, Etkileşim, Satış, Sunum, kısacası tümü ile olması gerektiği şekilde tasarlıyoruz.

Düzenli yapı sağlanmalı menüler sayfalar sade, anlaşılır, standart bir yapıda inşa edilmelidir. Resimler, videolar, metinler ve bütün içerikler standart bir düzen içerisinde web dizayn geliştirilmeli ve plan doğrultusunda içerikler web sitenize eklenmelidir.

 

WEB DİZAYN & GRAFİK TASARIMI

 

Grafikler web dizayn için hem çok iyi hem de çok kötü olabilmektedir. Zıt renkler uyumsuz boyutlar çok az yada çok fazla kullanılması bütün olumsuzluklar: Limon Teknoloji olarak ortadan kaldırılmakta ve ziyaretçi nezdinde ideal kıvam oluşturularak optimum denge sağlanmaktadır.

 

NEDEN İNTERAKTİF WEB DİZAYN ?

İnteraktif web dizayn ile yorum ve geri bildirimleri toplayabilir, ziyaretçilerin izden her türlü istek öneri ve benzeri görüşleri alabilir bu sayede de sürekli kaliteyi arttırabilirsiniz.

 

WEB DİZAYN & İÇERİK YÖNETİMİ

İçerik yönetimi, web sitenizde mutlaka çok iyi olmalı şayet metin, vidyo, resim gibi materyaller standart bir düzen içinde profesyonel web dizayn için çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu içerikler sayesinde hızlıca google da ilk sıralara çıkmamanız ihtimal dahilinde olmamaktadır.

 

WEB DİZAYN & MOBİL UYUM

Responsive web dizayn, yani her ekran boyutunda harika kullanıcı deneyimi yaşatmalıdır, günümüzde bir çok akıllı cihaz farklı ekran boyutlarına sahipken bizim tekbir ekran boyutuna göre web dizayn yapmamız düşünülemez.

 

WEB DİZAYN & EKSTRALAR

Web dizayn ve navigasyon iletişim sayfanızda ve footer dediğimiz web sitesinin en alt kısmında ziyaretçilerinizin size hızlıca ulaşabilmesi için şarttır. Limon teknoloji “Navigasyon Başlat”düğmesiyle ziyaretçileriniz bir tıkla konumunuza yol tarifi alabilirler.

 

MOBİL UYUMLU WEB DİZAYN

 

Mobil web dizayn ya da mobil uyumlu web dizayn farklı ekran boylarındaki akıllı telefon, tablet vb. cihazlarda kusursuz görünüme sahip işlevselliğini yitirmeyen tasarıma sahip teknolojik altyapısı güçlü İnternet sitelerinde kendini göstermektedir. Günümüzde web dizaynın mobil uyumlu olmaması düşünülemez.

WEB DİZAYNIN TEMELLERİ

Fiyat;

İstediğiniz web dizayn fiyatını size direkt olarak bir iki sorarak verebiliyorlarsa temkinli olmanızda fayda vardır, çünkü ihtiyaçlar farklı olup birçok CMS dediğimiz sistem olup bunların her birinin farklı ihtiyaçlara yönelik artı ve eksileri mevcuttur. Karar vermeden önce taleplerinizi tam olarak anlaşılması gerekmektedir.

Tasarım;

Sıfırdan kodlama ile İnternet sitesi sahip olacağınızı ve size özel tasarım yapılacağı söyleniyorsa yapmanız gerekenler, kodlama dilini öğrenmek ve o kodlama dili ile farklı adreslerden bilgi ve fiyat almanız, aynı zamanda hangi programla tasarımın gerçekleştirileceği hususunu da öğrenerek tekrar piyasa fiyatını araştırmalısınız.

Dizayn;

Bu seçenek sizde heyecan uyandırabilir, ancak sıfırdan kodlama ve tasarım yoluyla bir İnternet sitesine sahip olmak çok uzun bir yoldur ve oldukça meşakkatlidir, burada yönetilebilir bir sisteme sahip olmanızın da şart olduğunu lütfen unutmayın! Sıfırdan İnternet sitesi sahip olmak sağlam bir bütçe, zaman ve her aşamasında ilgilenmeniz gereken bir yoldur. Uyarılarımızı dikkatle incelemeye devam ediniz çünkü bu yolda bile saymakla bitiremiyoruz son olarak geliştiricinize hayat boyu bağımlı kalacağınızı da söylemeden edemiyoruz.

CMS;

Her bütçeye uygun İnternet sitesi için, CMS dediğimiz platformlardan birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz bu sistemlerin çok az dez avantajı ve birçok avantajı mevcuttur; tecrübeli bir adresle iletişime geçtiğinizde size uygun bir platform mutlaka önerebilecektir.

CMS kullandığını söylemeden sizden yüksek fiyat isteyebilecek kişi ya da kurumlara bulunmaktadır, bu yüzden temasta bulunduğunuz adresten bütün bilgileri temin ettiğinizden emin olmalısınız. Bu sistemlerde tema yani şablon mantığı kullanılmaktadır, ücretli yada ücretsiz yüzlerce tema bulabilirsiniz, ücretli temalar güvenliğiniz için çok önemlidir ancak bunlarında şifrelemesi çözülerek elde edilen crack’li (yasal olmayan) lerini kullanmaktan kaçınmalısınız. Özel ihtiyaçlara yönelik geliştirilmiş yüzlerce eklenti ile her türlü ihtiyaçların karşılanması mümkün olmaktadır, yalnız bunlarında ücret söz konusu olduğunu unutmayın lütfen.

Grafik Tasarım;

İnternet sitesi için grafik tasarımı, düşük boyutlu ve yüksek çözünürlük lü resimler oluşturmak, bu resimleri istenilen özelliklere getirmek, ve İnternet sitenizdeki renk tercihlerinize göre uyumlu hale getirmek ve daha bir çok püf noktası bulunan bütün bu işlemler için profesyonel bir tasarımcıya ihtiyacınız olmakta olduğunu unutmayınız.

Eğer İnternet sitesi sahip olmak istiyorsanız ya da mevcut İnternet sitenizi güncellemek ve yeniden tasarlatmak istiyorsanız Limonteknoloji sizlere her konuda yol göstermekte ve dilerseniz titiz bir çalışma sonrasında sizlere istediğiniz tasarımları en uygun fiyata sağlamaktadır.

İnternet Sitesi Hakkındaki soru ve fiyat talepleriniz için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İŞİMİZ WEB DİZAYN

2019 yılının en çok beğenilen web dizayn projemiz; AZİZ PLASTİK

 

LİMON TEKNOLOJİ WEB DİZAYN

İSTANBUL WEB DİZAYN

Limon teknoloji web dizayn sektöründe kendini ispatlamış ajanslardan biridir. Web Tasarım da bizi referanslarımıza sormanızı rica ediyoruz. profesyonel olarak ajans hizmetleri vermekteyiz.

Limon teknoloji web tasarım ajansı, amaca uygun, özgün ve güncel web tasarım trendlerine uyumlu işler yapmaktadır. Grafik tasarım ile animasyonlu görsellerin ahenkli uyumunu sağlayan, içerik ile de verilmek istenen mesajın ve bilgilerin estetik ve teknik mükemmelliğini sağlayan işler sunmaktadır.

Profesyonel bir web sitesi yaptırarak kullanıcıların size kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Limon Teknoloji web dizayn, web geliştirme, arama motoru optimizasyonu gibi farklı hizmetler sunmak için deneyimli ve uzman ekibiyle sizlere destek vermekten onur duymaktayız!

Limon Teknoloji web tasarım ajansı kuruluş yeri olarak İstanbul da yer alsa da Türkiye’nin her bölgesinde başarılı işler başarmıştır, Size daha iyi hizmet sunabilmek için bir çok farklı lokasyonda toplantı yapabileceğimiz anlaşmalı ön ofislerimiz mevcuttur. İsteklerinizi bire bir yerine getirerek istediğiniz web sitesini üretiyoruz.

Web tasarım yaptırmak, detaylı bilgi almak, var olan sitenizde değişiklik yapmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

web dizayn  /  web tasarım  /  kurumsal web tasarım  /  istanbul web tasarım  /  web tasarım ajansı  /  web tasarım şirketi  /  web tasarım firması

 

KURUMSAL WEB DİZAYN STRATEJİ

Kurumsal web dizaynda işin hangi kısmında olursanız olun, ilk işiniz uzmanlarımızdan bilgi talep etmeniz olmalı ve kısa bir fizibilite sonrası analizlerin size sunulmasını beklemeniz, en iyi yol olacaktır.

Gerçekten neye ihtiyacın olduğunu biliyor musun? İhtiyaç analizimizin bir sonucu olarak bütçenize en uygun web tasarımını size sunacağız.

KURUMSAL WEB DİZAYNDA GÜVEN !

Müşterilerinize güven veren gerçek ihtiyaçlarınız için en uygun web tasarımıyla pazar güvenilirliğinizi artırın.

(AWD) ADABTİF WEB DİZAYN

Uyarlanabilir web tasarımı (AWD), tüm cihazlara aynı şekilde yükleyen (ve görünen) tek bir statik sayfanın veya içeriği yeniden düzenleyen ve yeniden boyutlandıran tek bir sayfanın aksine, kullanıcının cihazına daha iyi uyacak şekilde bir web sayfasının birden çok sürümünün oluşturulmasını teşvik eder Duyarlı bir şekilde kullanıcının cihaz / ekran boyutu / tarayıcısına dayanır. Bu, genellikle HTTP GET isteğinde tanımlanan kullanıcı aracısına dayanarak alınan, bir sayfanın (veya çoğu durumda sitenin tamamının) mobil ve masaüstü sürümlerinin kullanımını açıklar.

Uyarlanabilir web tasarımı, bir siteyi mobil okunabilirlik için optimize etmek için ilk stratejilerden biriydi; en yaygın uygulama mobil ve masaüstü için tamamen ayrı bir web sitesi kullanmaktı, mobil cihazlar genellikle bir subdomain (genellikle bir alt alandaki servis sitesinin mobil versiyonuna yönlendirildi) “m” ile gösterilen üçüncü seviye alt etki alanı; örneğin http://m.website.com/). Günümüzde, mobil ve masaüstü görüntüleme için iki ayrı statik sitenin kullanımı büyük ölçüde ortadan kaldırılmaktadır, bunun yerine dinamik olarak oluşturulan sayfalara hizmet vermek veya bağımsız sitelerin kullanımına rağmen, statik sayfanın hangi sürümünün hizmet vereceğine dinamik bir şekilde karar vermek için kullanılmaktadır. mobil ve masaüstü hala sık sık gözlenebilir. Pek çok web sitesi hem duyarlı hem de uyarlanabilir web tasarım teknikleri kullanırken, ikisi birbirini dışlamaz ve en evrensel şekilde okunabilen tasarım içerik için en iyi uygulamalar, eksiksiz bir donanım ve yazılım yelpazesini desteklemek için iki tekniğin bir kombinasyonunu kullanır.

Kurumsal web dizayn çözümlerinde uzman Limon Teknoloji ekibine güvenebilirsiniz!

Web Dizayn alanında sizlere nasıl destek olabileceğimiz hakkında daha çok bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sizi ziyaret edebilir ya da sizi ofisimizde ağırlayarak yüksek verimli bir çalışmayı birlikte yürütebiliriz.

whatsapp
Sizin İçin Buradayım Lütfen İstediğinizi Sorun