woocommerce

Limon Teknoloji

woocommerce

WooCommerce, WordPress üzerine kurulu esnek, açık kaynaklı bir ticaret çözümüdür. Temel platformumuz ücretsizdir ve herkesin tam olarak mağazayı inşa etmesine izin verir. Orta ve küçük işletmeler için düşük maliyetle kendi e-ticaret mağazlarına sahip olabilmeleri için en ideal çözümdür.

WooCommerceWordPress‘in özgür ve açık kaynak kod kaynaklı E-Ticaret eklentisidir. WooThemes tarafından yapılan ve Automattic tarafından geliştirilen eklenti, kolaylıkla tüm wordpress kullanıcıları tarafından yönetilebilmektedir.

Woocommerce

Tam olarak istediğiniz e-ticaret web sitesini oluşturun

WooCommerce eklentisini herhangi bir WordPress sitesine ekleyin ve dakikalar içinde yeni bir mağaza kurun. Güvenli ödemeler, yapılandırılabilir gönderim seçenekleri gibi gereksiminlerinizi yapılandırın ve hazırsınız.

WooCommerce aynı zamanda geliştirici dostudur. REST API ile oluşturulan WooCommerce ölçeklenebilir ve hemen hemen her hizmetle entegre edilebilir. Sıfırdan karmaşık bir mağaza tasarlayın, bir müşteri için bir mağazayı genişletin veya bir WordPress sitesine tek bir ürün ekleyin – kendi mağazanız, sizin tarzınız.

Wocoommerce

WOOCOMMERCE
NEDİR?

opencart-woocommerce

WooCommerce , WordPress için bir e-ticaret eklentisidir . Makul düzeyde esneklik, envanter ve vergi yönetimi, güvenli ödemeler ve nakliye entegrasyonu gibi çeşitli hayati özelliklerle bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır.

 

Neden WooCommerce Kullanmalısınız?

 • Düşük Maliyet
 • Seo
 • Hızlı Yapılandırma
 • İstatiksel Analiz
 • Kampanyalar Oluşturma ve Analiz
 • Özelleştirilebilir Olması
 • Woocommerce WordPress ‘tir
 • Herşeyi Satmak İçin Kullanılabilir
 • Geliştirici Topluluğu
 • Satış Odaklıdır

WooCommerce, sipariş takibi, müşteri katılımı, teslimat durumu güncellemeleri, envanter yönetimi ve daha fazlası gibi birçok yararlı özellik sunar. Bugüne kadar 27 milyondan fazla indirme ile WooCommerce, tüm WordPress mağazalarının %99’una güç sağlıyor. WooCommerce, düşük bir zorluk derecesine sahiptir. Yeni başlayan site sahipleri için kullanımı kolaydır.

Tecih ettiğiniz tema için belirli uç noktalarına müdahale etmenize olanak sunar ancak tamamiyle özelleştirilmiş bir mağaza için profesyonel bir yardım almanız da gerekebilir, kısaca kendiniz rahatlıkla online magazanızı yönetmeye başlarsınız.

Seo açısından da, wordpress yapısı üzerine kurulu olan woocommerce eklentisi size yine gelişmiş seo çalışmalarını yapabilmenize olanak sağlar. Bu doğrultuda zaten wordpress ‘in sahip olduğu bu gücü arkanıza almış olursunuz.

Woocommerce eklentisini, Limon Teknoloji olarak düşük ürün sayısı ve düşük ürün kategorisine sahip işletmelere öneriyoruz. Büyük ürün guruplarına sahip işletmelerin daha gelişmiş Opencart CMS sistemini kullanmalarını önermekteyiz.

İşletmenizin çok sayıda ürünü ve yüksek satışları olduğunda güvenlikten yedeklemeye, yüksek trafik alabilecek server sistemlerinde erişime açık hale gelmesinin her zaman daha avantajlı olacağı kanaatindeyiz. Arka planda kurulu olan veri tabanı açısından da kıyaslama yaptığımızda Opencart daha hızlı çalışabilen ve server üzerindeki yükü minimumda tutabilen gelişmiş bir mimariye sahiptir.

WordPress çok güçlü olmasına karşın yıllardır veritabanındaki gelişmeleri gözardı ederek sadece kullanıcı deneyimini çözmeye odaklanmıştır. Yinede çok fazla kullanılıyor olması maliyet ve seo konularında onu halen önde tutmaktadır.

woo commerce

Woocommerce Hakkında

WooCommerce’in Kısa Tarihi

WooCommerce eklentisi, hayatına WooThemes adlı bir şirketle başladı. WooThemes, Mark Forrester, Magnus Jepson ve Adii Pienaar tarafından kurulan birinci sınıf bir WordPress tema şirketiydi.

Daha sonra, iki geliştirici, James Koster ve Mike Jolley, WooCommerce üzerinde çalışmak üzere ekibe getirildi. Jigoshop olarak bilinen bir e-ticaret yazılımı üzerinde çalışıyorlardı.

WooCommerce’in ilk sürümü 2011’de piyasaya sürüldü ve son derece popüler oldu. İki yıl içinde 1 milyon indirmeye ulaştı . 2014’te WooCommerce 4 milyon indirmeye ulaştı.

Automattic , bu ürünün büyümesinden etkilendi ve 2015 yılında WooThemes’ten satın aldı. Bu eklentiyi edindiklerinden beri Automattic, WooCommerce’in lider geliştiricisi oldu.

Automattic’in WooCommerce’i satın aldığı aynı yıl, eklenti 7 milyonun üzerinde indirmeye ulaştı. WooCommerce üzerinde çalışan en iyi 1 milyon web sitesinin %22’sinden fazlasını ve çevrimiçi olarak tüm e-ticaret mağazalarının %28’ini güçlendirdi.

 

WooCommerce Neden Bu Kadar Popüler?

WooCommerce’in yaygın olarak kullanılmasının ana nedeni, WordPress ile olan bağlarından kaynaklanmaktadır.

WooCommerce ayrıca mağazanızı genişletmenize izin veren binlerce ücretli ve ücretsiz temaya ve binlerce eklentiye sahiptir.

WooCommerce’in bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın popüler bir yolu olmasının diğer nedenlerinden bazıları şunlardır :

 • Hem WooCommerce hem de WordPress ücretsizdir
 • WooCommerce açık kaynaklıdır , yani herhangi bir geliştirici kodu denetleyebilir, değiştirebilir veya genişletebilir
 • Eklentileri kullanarak her türlü işlevi ekleyebileceğiniz için WooCommerce esnektir . Bu herhangi bir kodlama becerisine ihtiyaç duymaz
 • WooCommerce duyarlı ve tüm cihazlarda iyi çalışıyor
 • WooCommerce güvenli

WooCommerce ile Ne Satabilirsiniz?

WooCommerce, çevrimiçi olarak herhangi bir şey satmanıza olanak tanır.

Sakal yağı, mücevher, giysi, kahve ve çok daha fazlası gibi fiziksel ürünleri satmak için yaygın olarak kullanılır.

WooCommerce’i dijital ürünler satmak , rezervasyon yapmak, randevu almak, rezervasyon yapmak ve hizmet sağlamak için de kullanabilirsiniz.

Örneğin, bir sahil oteliniz varsa, insanların oda ayırtmasına ve rezervasyon ücretini ödemesine izin vermek için WooCommerce kullanabilirsiniz.

Bu nedenle, çevrimiçi bir şey satmak ve ödemeleri kabul etmek istiyorsanız, WooCommerce en iyi seçeneğinizdir.

WooCommerce tarafından sunulan bazı ürün seçenekleri şunlardır:

 • Mağazanıza sınırsız ürün ekleyebilirsiniz. Tek sınır, barındırma hesabınızdır
 • Sınırsız ürün çeşidi ekleyebilirsiniz
 • Sınırsız ürün varyasyonu da ekleyebilirsiniz

WooCommerce ayrıca, bir ürün stokta kalmadığında veya sipariş verilmediğinde sizi bilgilendiren envanter yönetimi özelliklerine sahiptir.

{

E-Ticaret mağazalarımızın bir çoğunu WordPress ve Opencart üzerine inşa ediyoruz, Bu konuda uzman ekimize güvenebilirsiniz.

Limon Teknoloji “WORDPRESS & OPENCART” uzmanı