Mobil Web Dizayn

Mobil web dizayn sizin için en keyiflisi

Artık her zamankinden daha fazla, işletmeler keyifli mobil web sitesi deneyimleri yaratmaya odaklanıyor. Google, son güncellemeleri ile artık mobil web tasarımlarını öne çıkarıyor. Peki Google için bu neden bu kadar önemli ?

Markanız Yada İşletmeniz İçin Olumlu Müşteri Yorumları

Müşteri deneyimlerinizi arttırmak için iletişim kanallarınızı elverişli hale getirmeniz ilk adımınız olmalı mobil uyumlu tasarlanmış İnternet siteniz ile ziyaretçilerinizi rahat ettirmelisiniz. “Mobil Web Tasarım” İle göz yormayan, müşterilerinizin ve ziyaretçilerinizin vaktini almayan aradıklarını kolayca bulabilecekleri içerik ya da ürünlerin zarif sunumu ile her şey sizden yana. Evinize gelen bir ziyaretçinizi nasıl ağırlamak isterseniz, web siteniz için de aynı şey geçerlidir.

Mobil Web Tasarım Hayat Kurtarır

Bazen hayatın içinden küçük bir nokta her şeyi değiştiriverir. Mobil uyumlu İnternet siteniz sayesinde işletmenize gelmek isteyen bir misafiriniz lokasyonunuzu pek iyi bilemeyebilir. Bu durumda muhtemelen araç kullanırken akla üç seçenekten birisi gelir (Maalesef pek çok insan bu sebepten aracını durdurmayı seçmez)

Cep telefon ile haritalardan işletmenizi arar, eğer haritalarda işletmeniz varsa navigasyon başlatır.

İnternet sitenizi ziyaret ederek telefonunuzu arayarak yol tarifi ister.

İnternet sitenizi ziyaret ederek var ise işletme konumunuzu gösteren haritadan yerinizi bulmaya çalışır.

Neden Mobil Uyumlu Web Tasarım ?

Mobil kullanıcılar en çok hedef odaklı. İhtiyaç duydukları şeyleri derhal ve kendi şartlarına göre alabilmeyi beklerler.

Okunamayan metinler, ekranı işgal eden resim ve görseller İnternet sitenizi ziyaret edenlerin hızlıca aradıklarını bulamadan İnternet sitenizi terk etmelerine yol açar.

Menüleri kısa ve erişilebilir tutun

Mobil kullanıcıların, istediklerini bulmak için uzun bir seçenekler listesinde gezinme sabrı yoktur. Menünüzü, kullanılabilirlik ten ödün vermeden, mümkün olduğunca az ürün kullanacak şekilde yeniden düzenleyin.

Aramayı etkin kılın

Bilgi arayan kullanıcılar genellikle arama yaparlar, böylece arama alanı sayfalarınızda gördükleri ilk şeylerden biri olmalıdır.

Ticaret ve Dönüşüm

Özellikle mobil web tasarım için önemi çok büyük olmakla beraber kullanıcıların işlem yapmadan önce keşfetmesine izin verin, e- ticaret siteniz varsa mutlaka misafir olarak satın alma işlemine izin vermelisiniz.Çalışma katılımcıları, misafir hesaplarını “uygun”, “basit”, “kolay” ve “hızlı” olarak görüntülemelidir.Kullanıcılar, özellikle bir hesabın yararı belirsiz olduğunda, bir satın alma işlemi yaparken bir hesaba kaydolmaya zorlayan siteler tarafından rahatsız edilmektedir.

Responsive

Kısaca Mobil web dizayn, İnternet sitenizdeki bütün içeriklerin her ekran boyutuna adapte olabilmesidir.

Uyarlanabilirlik

Bütün ziyaretçiler mobil uyumlu İnternet sitenizdeki bir görevi tek cihaz üzerinden gerçekleştirmek ister.

UI Elemanları

Web tasarımınız başarılı olsa da bazen yetmez, Akıcı bilgilerin; ulaşılabilirliği, filtreleme, seçme, takvim, etiket, ve birçok unsur faydalı araç takımları olarak İnternet sitenizde olabilmelidir.

Rewiews

Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae.

When you innovate, you make mistakes. It is best to admit them quickly, and get on with improving your other innovations. When you innovate, you make mistakes

John Doe

Web Engineer, Microsoft

When you innovate, you make mistakes. It is best to admit them quickly, and get on with improving your other innovations. When you innovate, you make mistakes

Jane Doe

Web Engineer, Microsoft

When you innovate, you make mistakes. It is best to admit them quickly, and get on with improving your other innovations. When you innovate, you make mistakes

Jessica Blue

Web Engineer, Microsoft

Download Now

Te sea deleniti suscipiantur deterruisset, eu quis detracto sapientem mea. An purto dicunt deserunt vix, eam te iudico tritani. Dicunt iriure ex sed, ex wisi timeam deterruisset vim.

Latest News

New customizable tabs put you back in control so that you can see what’s new at a glance and decide which emails you want to read and when.

Web Dizayn Hakkında 10 İpucu

Web Dizayn Hakkında 10 İpucu Makalemizin adından anlaşılacağı üzere  "Web Dizayn Hakkında 10 İpucu"  yazımızı okumadan harekete geçmeyiniz. Aksi halde boşa giden zaman, israf ve hayal kırıklığı ile yüzleşmek zorunda...

Web Dizayn Nasıl Olmalı?

WEB DİZAYN NASIL OLMALI? Bu yazımızda, "Web Dizayn Nasıl Olmalı?" sorusuna kısaca yanıt vereceğiz. Web dizayn birçok açıdan alt başlıklar halinde sizlere sunuyoruz. Web Dizayn Nasıl Olmalı? (Özgün tasarım) Size özel dizayn edilmiş...

Web Dizaynın Önemi Ve Özellikleri

WEB DİZAYNIN ÖNEMİ VE ÖZELLİKLERİ Web dizayn, her açıdan İnternet sitesinin amacına göre farklı özelliklere sahip olmaktadır. Örneğin bir İnternet sitesinin amacı forum ise tasarımı forum açısından elverişli hale getirilmektedir, bu noktada bu sitenin en önemli...

We promise we don’t send spam

Share This