Web Dizaynın Önemi Ve Özellikleri

Web Dizaynın Önemi Ve Özellikleri

WEB DİZAYNIN ÖNEMİ VE ÖZELLİKLERİ

Web dizayn, her açıdan İnternet sitesinin amacına göre farklı özelliklere sahip olmaktadır. Örneğin bir İnternet sitesinin amacı forum ise tasarımı forum açısından elverişli hale getirilmektedir, bu noktada bu sitenin en önemli özelliği forum açısından işlevselliğidir.

Bir haber sitesinin web dizayn konusundaki hem önemi hem de en büyük özelliği elverişli hızlı indeks alan ve hızlı açılan bir yapıya sahip olmasıdır.

Yukarıda verdiğimiz örneklerden de anlaşılacağı üzere web dizaynın önemi ve özellikleri değişkendir, Limonteknoloji.com olarak biz işimizi iyi biliyoruz önceliklerinizi ve tecrübemizi birleştirerek sizlere amacına uygun İnternet sitesine sahip olmanızı sağlıyoruz.

<center>web-dizaynın-önemi-ve-özellikleri</center>

web-dizaynın-önemi-ve-özellikleri

 

WEB DİZAYNIN ÖNEMİ

Web dizayn neden önemlidir sorusuna verilecek en iyi cevap sizin İnternet sitesinden beklentileriniz olarak ele alınmalıdır. Limonteknoloji sizin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirlemek, hem vakit, hem de para kaybına uğramamanız için size ideal olana sahip ulaşmanızı sağlamaktadır.

 

WEB DİZAYNIN ÖZELLİKLERİ

Bir İnternet sitesinin günümüzde Responsive yani mobil uyumlu olması günümüzün ilk ve en önemli özellikleri arasında birinci sıradadır.

Yönetilebilir bir yapıya sahip olmayan İnternet siteleri zaman geçtikçe zorunlu hale gelen güncellemelere boyun eğmek ve çağ dışı kalmaya mahkum olurlar dolayısıyla aşağıdaki maddeler sizin için uzun vadeli özellikler olarak sıralanmıştır.

Web Dizaynın Özellikleri Şunlardır:

 • Responsive (Mobil Uyumlu)
 • Yönetim paneli
 • Teknolojik alt yapı
 • Güvenlik
 • Modern tasarım
 • Amacına Uygun
 • İnteraktif
 • Kaliteli içerik

 

Web dizayn nedir?

Web dizayn nedir?

WEB DİZAYN NEDİR?

Web dizayn, bir İnternet sitesi için planlanan, ihtiyaca yönelik seçimlerin ve araştırmaların sonucunda; her açıdan değerlendirilen, görsel ve yazılımsal birlikteliğin tam olarak bütün unsurlarının bir araya webmaster aracılığı ile getirilerek yayın hayatına başladığı, gereken güncelleme, yenileme ve editörlük işlemlerinin düzenli olarak sağlandığı bir vitrin olarak düşünülebilir.

Web dizayn için hali hazırda birçok kodlama dili ile çeşitli platformlar mevcuttur. Ancak çoğu zaman hazır platformlar web dizaynı kısıtlı hale getirse de ekstra maliyet olarak tema ve bileşen,  ya da hazır kod parçacıklar (script) satın alınarak çoğu derde deva bulunabilmektedir. Web dizayn için milyonlarca webmaster bu hazır platformları kullanmakta aynı zamanda çoğu kısmı açık kaynak kod değimiz ve sayısını bilemediğimiz kadar geliştirici tarafından sürekli olarak geliştirilerek güncelleşir ve istikrarlı aktif web siteleri içinde güvenle kullanılmaya devam edilmektedir.

Limon Teknoloji Web Dizayn ile web dizayn için görüşerek hayalinizdeki İnternet projelerini hayata geçirebilirsiniz, en az maliyet, en doğru platform ve en düşük işçilik bizimle mümkündür. Ayrıca siz istemediğiniz sürece referanslarımız da yer almayabilir gerekli olabilecek gizlilik hükümlerine sadık kalmamızı isteyebilirsiniz.

web dizayn

Web dizayn, bir İnternet sitesi için her şey yerinde, bütün planlar ve maliyetler, gözden geçirilip artık iş tasarıma geldiğinde en yeni trendler sizin için önerilmektedir, ayrıca bütün tasarımlarımızı mobil uyumlu, her ekran boyutunda harika görünen Responsive yapı ile inşa ediyoruz. Web dizayn hizmeti bizim için bir mağaza vitrininden bile daha iyi olmalı. Web dizayn söz konusu olduğunda; her şey yerli yerinde, mükemmel bir görünümde, uyumlu renk paletleriyle göz yormayan sade bir çizgiye en önemlisi de aktif yönetilebilen bir yapıya sahip olmalıdır. Platform seçimi ya da kodlama dili seçimi sizlerin ihtiyaçları göz önüne alınarak belirlenir ve sizlere bilgilendirme yapılarak neden ne niçin gibi sorularınız yanıtlanmış olur,  böylelikle en ideal web dizayn için en uygun fiyata başarı ile ulaşmış olursunuz.

Web Dizayn Unsurları

Dizayn unsurlarının bir web dizayn için olmazsa olmazları gibi düşünülebilir. Bir web siteniz var ancak belirgin bir omurgası yok! Bütün ziyaretçileriniz yollarını kaybediyor karmaşık sayfa yapıları olumsuz tepkilere hatta ziyaretçilerinizin aradığını bulamadan sitenizi terletmesine kadar varabiliyor.

Limon Teknoloji Web Dizayn ile hiçbir şey problem olmaz çünkü sadece web dizayn için çalışan tecrübeli ekibimiz işini tam olarak eksiksiz yapar.

Kısaca web dizaynda:

 • Düzenli yapı sağlanmalı menüler sayfalar sade, anlaşılır, standart bir yapıda inşa edilmelidir, resimler, videolar, metinler ve bütün içerikler standart bir düzen içerisinde web dizayn geliştirilmeli ve plan doğrultusunda içerikler web sitenize eklenmelidir.
 • Grafikler web dizayn için hem çok iyi hem de çok kötü olabilmektedir, zıt renkler uyumsuz boyutlar çok az yada çok fazla kullanılması bütün olumsuzluklar: Limon Teknoloji olarak ortadan kaldırılmakta ve ziyaretçi nezdinde ideal kıvam oluşturularak optimum denge sağlanmaktadır.
 • İnteraktif web dizayn ile yorum ve geri bildirimleri toplayabilir, ziyaretçilerin izden her türlü istek öneri ve benzeri görüşleri alabilir bu sayede de sürekli kaliteyi arttırabilirsiniz.
 • İçerik yönetimi, web sitenizde mutlaka çok iyi olmalı şayet metin, vidyo, resim gibi materyaller standart bir düzen içinde profesyonel web dizayn için çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu içerikler sayesinde hızlıca google da ilk sıralara çıkmamanız ihtimal dahilinde olmamaktadır.
 •  Responsive web dizayn,
  <center>web dizayn nedir?</center>

  web dizayn nedir?

  yani her ekran boyutunda harika kullanıcı deneyimi yaşatmalıdır, günümüzde bir çok akıllı cihaz farklı ekran boyutlarına sahipken bizim tekbir ekran boyutuna göre web dizayn yapmamız düşünülemez.

 • Web dizayn ve navigasyon iletişim sayfanızda ve footer dediğimiz web sitesinin en alt kısmında ziyaretçilerinizin size hızlıca ulaşabilmesi için şarttır. Limon teknoloji Navigasyon Başlat düğmesiyle ziyaretçileriniz bir tıkla konumunuza yol tarifi alabilirler.

 

Daha fazla bilgi ve anlaşılır bir dil için yazımızın devamını okuyabilirsiniz;

WEB DİZAYN NEDİR?

Web dizayn, bir İnternet sitesinin tasarımı, yazılımı, özellik ve fonksiyonel olarak dinamik ya da statik olması; amacına göre değişiklik göstermesinden ötürü farklı kodlama dilleri kullanılarak işlevsel hale getirilmesi, dizaynının gerçekleşmesi ve testlerinin yapılarak yayın hayatına geçirilmesini web dizayn olarak tanımlamış sayılabiliriz.

Web dizayn nedir sorusunu yukarıda kısaca açıklamış bulunmaktayız ancak web dizayn çok geniş bir konudur, sürekli teknolojinin gelişmesi ve yeni kodlama dillerinin ortaya çıkması yeni ihtiyaçların artması ve daha çok talepten ötürü sürekli gelişmektedir.

Web dizayn konusunu anlayabilmeniz için Limonteknoloji.com olarak aşağıdaki yazılarımızı okumanızı öneriyoruz.

 

MOBİL UYUMLU WEB DİZAYN

Mobil web dizayn ya da mobil uyumlu web dizayn farklı ekran boylarındaki akıllı telefon, tablet vb. cihazlarda kusursuz görünüme sahip işlevselliğini yitirmeyen tasarıma sahip teknolojik altyapısı güçlü İnternet sitelerinde kendini göstermektedir. Günümüzde web dizaynın mobil uyumlu olmaması düşünülemez.

WEB DİZAYN VE YÖNETİM PANELİ

Bir düşünün, İnternet sitesi yaptırdınız; Kendinizi tasarımcınıza ya da bir ajansa bağladınız ya sonra? Herhangi bir içerik eklemek istediniz ya da güncelleme yapmak istediniz her daim bir yere bağlı kalmak sizi mahkûm edebilir ve çoğu zaman sizin için problem teşkil etmektedir, özellikle güvenilir bir adres değilse sizi maddi ve psikolojik olarak esir alabilmesine izin vermeyin.

Limonteknoloji.com olarak biz her açıdan desteğimizi esirgemiyoruz birçok mağduriyeti giderdiğimiz için sonradan üzülmenizi istemeyiz! Sahip olduğunuz İnternet sitesini yönetebilmek sizin de en doğal hakkınız biz etik olarak çalışmaktayız her şeyi doğru yaptığımızdan sizinde emin olmanızı isteriz iki iş günü içerisinde bütün taleplerinizi yerine getireceğimizden emin olabilirsiniz.

Burayı tıklayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İnternet Sitesi

İnternet Sitesi

İNTERNET SİTESİ

Günümüzde her türlü kurumun, en büyük ihtiyaçlarından olan İNTERNET SİTESİ için yaptığınız araştırmalarda fizibilite çalışması yapılmadan hareket edilerek tasarlanan İnternet siteleri ne yazık ki hem maddi olarak yük getirmekte hem de günümüz ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için fayda sağlayamamaktadır.

Ayrıca İnternet sitesi, ihtiyaçlarınızı karşılaması için yeterli donanıma ve tecrübeye sahip olmayan kişi ya da kurumlara bırakmamalısınız. Aksi halde türlü mağduriyete uğramamanız içten bile değildir, örneğin her kurumun ya da farklı sektörlerin kendine has ihtiyaçları bulunmaktadır, bunları tam olarak karşılayabilmesi için doğru platform ve kodlama dili seçilmesi çok büyük önem teşkil etmektedir.

<center>İnternet sitesi<center>

İnternet sitesi

İnternet sitesi fiyatı almak için herhangi bir yere başvurduğunuzda;

 • Fiyat; İstediğiniz İnternet site fiyatını size direkt olarak bir iki sorarak verebiliyorlarsa temkinli olmanızda fayda vardır, çünkü ihtiyaçlar farklı olup birçok CMS dediğimiz sistem olup bunların her birinin farklı ihtiyaçlara yönelik artı ve eksileri mevcuttur. Karar vermeden önce taleplerinizi tam olarak anlaşılması gerekmektedir.

 

 • Tasarım; Sıfırdan kodlama ile İnternet sitesi sahip olacağınızı ve size özel tasarım yapılacağı söyleniyorsa yapmanız gerekenler, kodlama dilini öğrenmek ve o kodlama dili ile farklı adreslerden bilgi ve fiyat almanız, aynı zamanda hangi programla tasarımın gerçekleştirileceği hususunu da öğrenerek tekrar piyasa fiyatını araştırmalısınız.

 

 • Özgün Web Tasarım; Bu seçenek sizde heyecan uyandırabilir, ancak sıfırdan kodlama ve tasarım yoluyla bir İnternet sitesine sahip olmak çok uzun bir yoldur ve oldukça meşakkatlidir, burada yönetilebilir bir sisteme sahip olmanızın da şart olduğunu lütfen unutmayın! Sıfırdan İnternet sitesi sahip olmak sağlam bir bütçe, zaman ve her aşamasında ilgilenmeniz gereken bir yoldur. Uyarılarımızı dikkatle incelemeye devam ediniz çünkü bu yolda bile saymakla bitiremiyoruz son olarak geliştiricinize hayat boyu bağımlı kalacağınızı da söylemeden edemiyoruz.

 

 • CMS; Her bütçeye uygun İnternet sitesi için, CMS dediğimiz platformlardan birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz bu sistemlerin çok az dez avantajı ve birçok avantajı mevcuttur; tecrübeli bir adresle iletişime geçtiğinizde size uygun bir platform mutlaka önerebilecektir.

CMS kullandığını söylemeden sizden yüksek fiyat isteyebilecek kişi ya da kurumlara bulunmaktadır, bu yüzden temasta bulunduğunuz adresten bütün bilgileri temin ettiğinizden emin olmalısınız. Bu sistemlerde tema yani şablon mantığı kullanılmaktadır, ücretli yada ücretsiz yüzlerce tema bulabilirsiniz, ücretli temalar güvenliğiniz için çok önemlidir ancak bunlarında şifrelemesi çözülerek elde edilen crack’li (yasal olmayan) lerini kullanmaktan kaçınmalısınız. Özel ihtiyaçlara yönelik geliştirilmiş yüzlerce eklenti ile her türlü ihtiyaçların karşılanması mümkün olmaktadır, yalnız bunlarında ücret söz konusu olduğunu unutmayın lütfen.

 • Grafik Tasarım; İnternet sitesi için grafik tasarımı, düşük boyutlu ve yüksek çözünürlük lü resimler oluşturmak, bu resimleri istenilen özelliklere getirmek, ve İnternet sitenizdeki renk tercihlerinize göre uyumlu hale getirmek ve daha bir çok püf noktası bulunan bütün bu işlemler için profesyonel bir tasarımcıya ihtiyacınız olmakta olduğunu unutmayınız.

Eğer İnternet sitesi sahip olmak istiyorsanız ya da mevcut İnternet sitenizi güncellemek ve yeniden tasarlatmak istiyorsanız Limonteknoloji sizlere her konuda yol göstermekte ve dilerseniz titiz bir çalışma sonrasında sizlere istediğiniz tasarımları en uygun fiyata sağlamaktadır.

İnternet Sitesi Hakkındaki soru ve fiyat talepleriniz için burayı tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

İnternet sitesi fiyatları

İnternet sitesi fiyatları

İNTERNET SİTESİ FİYATLARI

LİMONTEKNOLOJİ
Her şey dahil Yeni İnternet Sitesi
Eski İnternet Sitesi Yeni Tasarım Her şey dahil Yeni E-Ticaret Sitesi Eski E-Ticaret Sitesi Yeni Tasarım
Domain   ✔  X  ✔
 Hosting  ✔  X  ✔ X
 Logo Tasarımı  ✔  X  ✔ X
 Ssl  ✔ X  ✔ X
 Responsive Tema  ✔   ✔  ✔ ✔ 
 İşçilik  ✔   ✔  ✔
 FİYAT  2.500 TL + KDV  850 TL + KDV  5.000 TL + KDV 3.000 TL + KDV 

İnternet sitesi fiyatları

Seçilecek olan platform, yazılım ya da tasarıma göre bir İnternet sitesinin fiyatı bir diğerine göre astronomik farklar göstermektedir.Bunu belirlemenin en iyi yolu limon teknoloji ile direk bağlantı kurmaktır.Çünkü size nasıl bir platform gerektiğine birlikte karar vermemiz en doğru seçenektir, böylelikle yanlış platform seçilmez gereksiz ödeme ve masraflar engellenir ve köprüyü doğrudan hızlı ve güvenle geçmenizi sağlarız.

web site fiyatları

web site fiyatları

Ayrıca satın aldığınız hosting paketleri de
fiyat çeşitlilik arz etmektedir hosting hızı kapasitesi sunduğu avantaj ve dez avantajlar gibi güvenli içinde karalı,stabil bir yapıya sahip olmalıdır.İnternet
sitesi için ilk adımınız limon teknoloji olmalı.

-İnternet sitesini kime yaptırmalıyım;

Şimdiye kadar yazımızı okuduysanız zaten cevabı biliyor olmalısınız ancak direk bu “İnternet sitesini kime yaptırmalıyım” başlığına gelen ziyaretçilerimiz için
açıklayalım; Fazla masraf beni yormaz,zamanım bol,hevesimi hiç kaybetmem diyorsanız bir çok yol ve keşmekeş sizi beklemekte biliyor muydunuz?
“tanıdıklarım,akrabalarım,bu işi yapabiliyor.Arkadaşım yapmıştı ona sorayım,ben de yaparım” gibi özgüveni bol biraz da gazla bu iş tamam. DEĞİL.
Çünkü her İnternet sitesi kendi içinde problemlere yol açabiliyor “sayısız mağduriyet giderdik” dedik yukarıdaki yazımızda,boşuna değil bizim için problem
değil her yolu deneyebilirsiniz ancak yolunuzu kaybetmemeniz ilk tavsiyemiz olacaktır, biz buradayız, her zaman danışabilir ve çözüm için Limon Teknolojiyi
seçebilirsiniz yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.Yukarıdaki yazılarımızı okumanız herkes için en iyisi olacaktır.İletişim için tıklayınız

İnternet sitesinin beklentileri

İnternet sitesinin beklentileri

İnternet sitesinin beklentileri

İnternet sitesinin beklentileri; ilk olarak bilgi güvenliği ve seo hizmetleri de dahil olmak kaydıyla her şeyiyle limon teknoloji olarak bizim işimizdir.

İnternet sitesinin beklentileri

İnternet sitesinin beklentileri

Bir İnternet sitesinin amacı belli, özellik ve tasarım tamam,peki güvenlik? Bir masa düşünün her şeyi tastamam ve sapa sağlam ancak bir bacağı azıcık dahi kısa olursa hem masanın üzerindekiler hemde etrafındakiler bize göre tehlikededir, dünyada 7,6 milyar insan ve var ve daha şimdiden 50 milyara yakın cihaz İnternet’e erişmekte analiz ve bilgi edinmektedir sizce hiç kötü niyetli insan ya da art niyetli yazılım yok mu? Limon Teknoloji hiçbir şeyi gözardı etmez sizin yerinize kale gibi sağlam bir yapıya ulaşmanızı sağlar.

İnternet sitesinin beklentileri

İşlevsellik; birçok İnternet sitesi amaca göre işlevsellik istemektedir, bazıları bilgi edinme,bazıları bilgi sağlama,bazıları tanıtım ya da ticaret
amacınız her ne olursa olsun hızlı ve güvenli bir şekilde bütün işlemleri yerine getirebilecek modern,duyarlı, işlevsel bir İnternet sitesi sizin de hakkınız.

Daha önceden sahip olduğunuz site demode mi oldu, uyumsuz ve kötü bir dizayna sahip ve gözünüze hoş görünmüyor mu ama zaten bir sürü para harcadınız ve bir daha masraf yapmak istemiyor musunuz? Limon Teknoloji olarak fiyat açısından hiç kimseyi üzmedik şimdi sadece bizimle iletişime geçin ve arkanıza yaslanın. Çünkü profesyonellik bizim işimiz.

İletişim için tıklayınız
İnternet sitesinin özellikleri

İnternet sitesinin özellikleri

İnternet sitesinin özellikleri

İnternet sitesinin özellikleri

İnternet sitesinin özellikleri

İnternet sitesinin özellikleri yazımızı okudukça “şimdiye kadar bir İnternet siteniz vardı.Evet bilgisayar için vardı siz hala var olduğunu sanıyorsunuz akıllı telefon ve tabletten nasıl görünüyorsunuz?” gözden geçirin acaba kaçırdığınız bir şeyler mi var?
Ne demişler? “güzele ne giyse yakışır!” zaman ve teknoloji ilerledikçe insanlar da aynı orantılı olarak hem alışkanlık hemde teknolojik olarak uyum gösterirler.

Günümüzde İnternet kullanımının çok büyük bir kısmını akıllı telefon üzerinden sağlanmaktadır, sıralama olarak ilk sırada cep telefonları, ikinci sırada bilgisayarlar,kalan dilimi ise akıllı televizyonlar,tabletler ve diğer cihazlar olarak görmekteyiz.

Modern bir İnternet sitesinin olmazsa olmazı responsive (Duyarlı) web dizayndır, bir sayfa tasarlanırken 3 farklı tasarımla muhtemeldir ki her ekran boyutuna göre şekil alabilsin, düzgün görünsün.Hayat detaylarda gizlidir, amacınıza uygun web dizayn limon teknoloji olarak verdiğimiz özveri ile sizleri daha iyi gösteriyor ve teknolojik olarak da rakiplerinizden ileriye taşıyoruz.Olası mağduriyetlerin izi ortadan kaldırmak ya da sorunsuz bir İnternet sitesi için en uygun fiyat ile sizleri bekliyoruz.

İnternet sitesinin özellikleri

Ayrıca seçilecek olan platform mimarisine göre de değişebilmektedir, birçok hazır içerik oluşturucu (CMS) İnternet sitesinin tema ve diğer eklentilere göre de farklılık göstermektedir, bunların yani ekstra kullanılacak eklentilerin avantajları yanı sıra maliyet ya da hız açısından da çok büyük farkları mevcuttur. Eklentiler deki en büyük sorunlar güncelleme ücret ve gereksiz kod ve erişim ayarları ve yazılımıyla alakalı dır.

 

Ana Sayfaya Dön